Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
KAPASİTE GELİŞTİRME PROGRAMI

Eşikte Birlikte: Sanatçılar Küratörler

Atölye#4 Eşikte Birlikte Atölyesi - Sanatçılar
Atölye#5 Eşikte Birlikte Atölyesi - Küratörler

CultureCIVIC: Kapasite Geliştirme Programı, Nesin Köyleri Derneği, İKSV ve SAHA'nın işbirliğiyle 17 - 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında sanatçılar ve küratörler için Şirince'deki Nesin Köyü’nde altı gün sürecek bir atölye gerçekleştirecek. Toplam 40 katılımcının seçileceği atölyede 30 katılımcının yol, konaklama ve yemek masrafları CultureCIVIC tarafından, 6 Şubat depreminden etkilenen illerden seçilecek 10 katılımcının masrafları SAHA tarafından karşılanacak.

Başvurular 16 Haziran 2023 Cuma günü saat 18.00'de sona erdi. Sonuçlar 28 Haziran'da açıklanacak

Atölyenin amacı genç sanatçı ve küratörlerin birlikte ve birbirinden öğrenerek çalışabileceği bir ortak üretim alanı oluşturmak, sürdürülebilir ilişkiler için iletişim olanakları açmak ve alandaki meseleleri beraberce tartışmak. 

Hem küratöryel, hem sanatsal meselelerin tartışıldığı, sanatçıların ve küratörlerin bir arada atölyelere katıldığı yoğun bir çalışma programı olacaktır. Katılımcılar için hem iletişim ağları oluşturma, hem de güncel sanatçı programları ve fonları üzerine bilgi edinme, portfolyolarını geliştirme ve açık çağrılar ile eğitim programlarına başvuruları üzerine birlikte düşünme fırsatı yaratabilmek için farklı bakış açıları ile teori ve pratik temelli atölyeler yürütülecek, tartışma platformları oluşturulacaktır.

Başvuru sahiplerinin, 18 - 45 yaş aralığı içinde olması, Türkiye’de ikamet ediyor ve sanatsal üretimlerini Türkiye’de gerçekleştiriyor olması ve 17 - 23 Temmuz 2023 tarihleri arasında altı gün boyunca fiziksel katılım sağlaması gerekmektedir.

Başvuru formunu eksiksiz şekilde dolduran adaylar arasından coğrafi ve disipliner çeşitlilik kriterleri göz önünde bulundurularak yapılacak seçim sonucunda 15 sanatçı ve 15 kuratör olmak üzere toplam 30 kişi atölyeye katılmaya hak kazanacaktır. Katılımcıların bütün etkinliklere katılması zorunludur.

Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları CultureCIVIC tarafından karşılanacaktır. Katılımcı sayısının yoğunluğu nedeniyle 18 - 30 yaş arası katılımcılar için iki kişilik çadır, 30 - 45 yaş arası katılımcılar için 8 - 10 kişilik koğuş konaklaması planlanmıştır. Çadır ve koğuşlar Nesin Köyleri Derneği’nce tahsis edilecektir. 

ATÖLYE PROGRAMI VE BAŞVURU FORMU

Bu sayfa 29 Mayıs 2023 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 27 Temmuz 2023