Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Sanatsal Üretim Fonu

Görsel sanatlar alanında kariyerinin başındaki sanatçılara açık olan Sanatsal Üretim Fonu, desteklenen başvuru sahiplerine, Türkiye sanat alanından yetkin isimlerin danışmanlığında geliştirecekleri eserler için destek verir. Böylece projeye davet edilen sanatçılara danışmanlık, deneyim paylaşımı, kültürel altyapı geliştirme ve ağ kurma olanağı sağlanması hedeflenir.

Program, Ankara, İstanbul ve İzmir'in ötesinde geniş bir coğrafyada kariyerinin başında olan sanatçıları odağına alır.

Bu sayfa 23 Haziran 2021 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 15 Ağustos 2022

Sanatsal Üretim Fonu’nun 17 Ocak – 18 Şubat 2022 tarihleri arasındaki birinci açık çağrısına toplam 209 başvuru gerçekleşti. Başvurular, öncelikle CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı proje ekibi, daha sonra, DEPO Proje Koordinatörü Aslı Çetinkaya, Venedik Bienali Uluslararası Sanat ve Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu İş Geliştirme ve Proje Koordinatörü Duygu Şengünler, küratör Başak Doğa Temür, Kültür için Alan Program Yöneticisi, yazar Melida Tüzünoğlu ve sanatçı Dilek Winchester tarafından değerlendirilerek destek verilecek projeler belirlendi.