Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Doku_Lab

Haziran 2022 - Şubat 2023
ANTALYA

Doku_Lab, Antalya'nın Manavgat bölgesinde yer alan ormanlık alanın 2021 yılında gerçekleşen yangınlarla değişen biyolojik yapısını gözlemlemeyi ve elde ettiği görsel verilerle sentezlenen yeni dokular üretmeyi amaçlıyor. Yangının etkisiyle zarar gören toprak ve bitkilere ait doku örnekleri toplamanın yanı sıra yeniden canlanan doğanın izlerini takip ederek yeni dokular da proje kapsamında toplanacak. Doku_Lab, ölüm ve yaşamın izlerini taşıyan bu doku görselleriyle Nvidia’nın geliştirdiği styleGAN yapay zeka teknolojisini kullanarak ölüm ve yaşam arasında, hiç varolmamış, melez, arafta duran doku örnekleri üretmeyi hedefliyor.

Ali Kanal

Ali Kanal, 1988 yılında İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde 2015 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Heykel Anasanat Dalı’nda 2022 yılında tamamladı. İzmir’de yaşayan ve üretmeye devam eden sanatçı, 2016 yılından beri kentin güncel sanat aktörlerinden olan ve adını mahalleden alan Darağaç kolektifinin kurucu üyelerindendir. 2022 yılında Dilay Kocoğulları ile birlikte kurduğu Tissue_Lab projesi ile liminal mekanların biyomunu inceleyen bioarkeolojik araştırma sürecine devam etmektedir.

www.tinyurl.com/alikanal

Bu sayfa 1 Haziran 2022 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 7 Haziran 2022