Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Yapısal Destek Hibe Programı

Kuruluşların bağımsız olarak faaliyet gösterme kapasitesini geliştirmeyi ve faaliyetlerini sürdürmelerini amaçlar. Program, hem büyükşehirler hem de bu merkezler dışında faaliyet gösteren kültür-sanat alanındaki kuruluşlara, profesyonellere ve ilgili sivil toplum çalışmalarına kapasite artışına yönelik konularda mali destek sağlar.

Kültürel projelerin hayata geçirilmesi, büyük ölçüde diyalog, sunum ve izleyici olanağı sağlayan mekân ve ortamların erişilebilirliğine bağlıdır. Kültür-sanat buluşmaları ve işbirlikleri için bağımsız aktörlerin erişebileceği yeni ve iyileştirilmiş alanların sağlanması sonucunda daha geniş bir izleyici kitlesinin proje ve etkinliklere katılması hedeflenir.

Bu sayfa 23 Haziran 2021 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 15 Ağustos 2022

Yapısal Destek Hibe Programı’nın 25 Ekim – 10 Aralık 2021 tarihleri arasında açık olan birinci çağrısına toplam 138 başvuru gerçekleşti. Başvurular, öncelikle CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı proje ekibi, daha sonra, British Council Türkiye Sanat Direktörü Esra A. Aysun, İKSV Kültür Politikaları Çalışmaları Direktörü Özlem Ece, Anadolu Kültür Diyarbakır Sanat Merkezi Direktörü Övgü Gökçe Yaşa, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Başmüşaviri İpek M. Sur ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi Program Koordinatörü Laden Yurttagüler tarafından değerlendirilerek destek verilecek projeler belirlendi.