Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Çıplak Ayaklar Stüdyosu’nun Fiziksel Koşullarının İyileştirilmesi

Nisan 2023 - Mart 2024
İstanbul

Kültür sanat alanında 20. yılını kutlayan Çıplak Ayaklar Kumpanyası (ÇAK / 2003)  bir kolektif olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. ÇAK 2007 yılında Tophane’de eski bir demir atölyesinden devşirilmiş bir stüdyo kurdu. Bu stüdyo 16 yıllı aşan tarihinde sayısız gösteriye, atölyeye, konsere, buluşmalara, çağdaş dans derslerine ev sahipliği yaptı.

Bu proje, hem Kumpanya üyeleri hem de ilişkili sanatçılar ve birçok dans sanatçısı tarafından daha aktif kullanılabilmesi için; kış ayları için stüdyo şartlarının iyileştirilmesi - ısınma sorununun çözülmesi ve stüdyonun ihtiyacı olan mobilya ve gereçlerin sağlanması için tasarlanmıştır.  

Çıplak Ayaklar Kumpanyası

Bir düş ülke Çıplak Ayaklar Kumpanyası 2003 yılında İstanbul Beyoğlu’nda kuruldu. Çoğunlukla çağdaş dans temelli dansçılardan oluşan kumpanya ilk gösterileri Why, İnçu, Çima, Neden... ile başladıkları bağımsız üretimlerini Mehmet Barış’ı Seviyor, Engin-ar, Şehirde, Ters Okyanus, Kontrol, Sen Balık Değilsin Ki, Kız Doğdu, Tüh!, Hayat Ağacı, Gomidas’la Yolculuk, Hiçbir Şey Yerinde Değil, Gölge Veri, Taşıdıklarımız gibi eserlerle bugüne kadar taşıdı.

Kuruluşundan bu yana, paylaşarak üretimin devamlılığını önemsedi ve kendi dilini oluşturmaya çalıştı. Bu üretim; beden, hareket, gösteri ve atölye eksenlerinde genişleyerek kumpanyanın kendi seyircisini oluşturmasına, alana amatör ve profesyonel dansçılar kazandırılmasına olanak sağladı.

Bugün hala bir düş ülke peşinden koşmaya ve koşarken dans etmeye devam ediyor.

Bağlantılar:

www.ciplakayaklar.com 
www.soundcloud.com/ciplakayaklarstudyosu 
www.soundcloud.com/ciplakayaklarladans 
www.vimeo.com/ciplakayaklar 
Instagram @ciplakayaklarkumpanyasi
twitter @cakstudyo
facebook @ciplakayaklarkumpanyasi

Bu sayfa 5 Ekim 2023 tarihinde yayına alındı.