Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Mekansız ama Her Yerde

Kasım 2023 - Ekim 2024
DİYARBAKIR, MARDİN, BATMAN, VAN

İştirakçiler: 

Çocukça Derneği (Diyarbakır)
Barış İçin Kültürel Araştırmalar Derneği (Diyarbakır)
Mordem Sanat (Diyarbakır)
Rengarenk Umutlar Derneği (Diyarbakır)
Salih Karabulut-Amed Underground (Diyarbakır)
Batman Yeni Sahne (Batman)
Keskesor LGBTİ+ Oluşumu (Diyarbakır)
Amed Şehir Tiyatrosu (Diyarbakır)
Batman Kültür Sanat Derneği (Batman)
Anka Kültür Sanat Merkezi (Van)
Kadın Kültür Sanat Edebiyat Derneği (Diyarbakır)

Amidart Kültür ve Sanat Topluluğu, çalışma alanları çoğunlukla sahne ve performans sanatları olan grup, kumpanya, kolektif ve bireysel girişimlerle çeşitli disiplinlerinde işbirlikleri kuruyor, çalışmalar gerçekleştiriyor ve üretiyor. Bu proje kapsamında satın alınması öngörülen teknik donanım (ses sistemi vb.) Amidart'ın daha çok etkinlik düzenlemesine olanak sağlarken Diyarbakır ve çevre kentlere de aynı imkanları sunabilecek. Böylece kültür ve sanat alanı  bölgesel ölçekte güç kazanacak. 

Bu yapısal destek sayesinde bağımsız sanatçıların olduğu kadar kurumsal yapıların ve kültür sanat alanında faaliyet gösteren farklı cinsel, etnik ve dilsel oluşumların ihtiyaçlarına da cevap verecek, geniş bir yelpazede ihtiyaç sahibi girişimlerin kullanımına açık olacak. Böylece Diyarbakır ve komşu şehirlerindeki kültür ve sanat dünyasının topyekün güçlenmesi ve bu desteğin geniş bir kitleye fayda sağlaması amaçlanıyor. 

Amidart Kültür ve Sanat Topluluğu

Amidart Kültür ve Sanat Topluluğu, 2018’den bu yana çok kültürlülüğü-dilliliği ve ortaklıkları referans alan, ulusal ve uluslararası işbirliklerini önemseyen ve çalışmalarını çoğunlukla böyle yürüten, gönüllü kişilerin bir araya gelip oluşturduğu "mekansız ama her yerde" olan bir yapı. Diyarbakır merkezli olan ancak çevre illerde de çalışmalar yürüten Amidart Kültür ve Sanat Topluluğu’nun çalışma alanları müzik, edebiyat, sinema, güncel sanat, sözlü kültür, kültürel miras, çocuk çalışmaları gibi alanlar olup, bu alanlarda etkinlikler ve atölyeler organize eden, projeler yürüten bir kültür ve sanat bileşkesi olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor.

Bağlantılar:

https://www.instagram.com/amidart_/
https://twitter.com/amid_art

Bu sayfa 7 Aralık 2023 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 21 Aralık 2023