Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
KAPASİTE GELİŞTİRME PROGRAMI

Eşikte Birlikte II: Sanatçılar, Küratörler

24 - 30 Haziran 2024

Atölye#9 Eşikte Birlikte Atölyesi - Sanatçılar
Atölye#10 Eşikte Birlikte Atölyesi - Küratörler

İkinci Eşikte Birlikte Atölyesi, 24 - 30 Haziran 2024 tarihlerinde CultureCIVIC, Nesin İstasyon ve SAHA işbirliğiyle Şirince’deki Nesin Sanat Köyü’nün ev sahipliğinde gerçekleşecek. Türkiye’de yaşayan sanatçıların ve küratörlerin katılımına açık olan atölyeye seçilecek katılımcıların ulaşım, konaklama ve yemek masrafları CultureCIVIC tarafından karşılanacak.

Başvurular 10 Mayıs Cuma günü saat 18.00'de sona erdi, sonuçlar 4 Haziran'da e-posta yoluyla duyrulacak. Atölye programını aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.  

Eşikte Birlikte: Sanatçılar, Küratörler - 24 - 30 Haziran 2024 (culture-civic.org)

Programın amacı, altı gün boyunca sanatçı ve küratörlerin birlikte ve birbirinden öğrenerek çalışabileceği bir ortak üretim alanı oluşturmak, sürdürülebilir ilişkiler için iletişim olanakları açmak ve alandaki meseleleri beraberce tartışmak.

Atölyede katılımcılar için iletişim ağları oluşturma,  güncel sanatçı programları ve fonları üzerine bilgi edinme, portfolyo geliştirme ve açık çağrılar ile eğitim programlarına başvurmaya dair teorik ve pratik atölyeler yürütülecek, tartışma platformları oluşturulacaktır.

Başvuru sahiplerinin, tüm programa katılması, 18 - 45 yaş aralığında olması, Türkiye’de ikamet etmesi ve Nesin Köyleri’nin tahsis edeceği paylaşımlı koğuş veya çadırlarda konaklaması ve gerekmektedir. 

Atölye kontenjanı 30 kişidir. Değerlendirme sürecinde coğrafi çeşitlilik, çalışma alanı, kapasite geliştirme ihtiyaçları, cinsiyet kriterleri gözetilecek ve 6 Şubat 2023 depreminden etkilenen illerden yapılan başvurular önceliklendirilecektir. Eşikte Birlikte atölyesinin birincisine katılmış olanlar bu sene başvuru yapamazlar.

Bu sayfa 30 Nisan 2024 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 10 Mayıs 2024