Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı
Üçüncü Açık Çağrı
Desteklenen Projeler Açıklandı

Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı'nın üçüncü açık çağrı döneminde desteklenen projeler belli oldu. Türkiye genelinde merkeziyetçi olmayan bir etkileşimi ve ağ oluşturmayı teşvik eden Programın amacı, şehirlerarası büyük ölçekli projelerin uygulanması ve farklı şehirlerden kültürel aktörlerin bu projelere dahil edilmesidir.

7 Haziran – 21 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşen açık çağrıya toplam 17 başvuru yapıldı. Kentler Arası Ağ Geliştirme Hibe Programı’nın koşullarını eksiksiz sağlayan ve başvuru belgelerinin tümünü dolduran başvurular CultureCIVIC ekibi tarafından yapılan teknik değerlendirme sonrasında jüri üyelerine iletildi. Başvurular, Katalist kurucu ortağı Jülide Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Dr. Sinan Erensu, Institut français Ankara müdürü Sophie Gauthier ve İKSV genel müdür yardımcısı Yeşim Gürer Oymak tarafından değerlendirilerek destek verilecek projeler belirlendi.

Desteklenen Projeler

Liste proje adı, yürütücü kurum ve başvuru/faaliyet şehirlerini içerir, proje adına göre alfabetik olarak hazırlanmıştır.

Başka Dünya Yok!
Documentarist Gezici Ekolojik Belgesel Gösterimleri

Avrasya Sanat Kolektifi Derneği
Diyarbakır, İstanbul, Rize, Artvin, Muğla, Adana, Çanakkale, Hatay

Kırsalda Umut Var: Bir Festival Rüyası
Ravandalı Kadınlar Derneği
Kilis, Mardin, Hatay

Kuşun Kanadında Sinema
İzmir Film ve Televizyon Yapımcıları Derneği (İFTYD)
Gaziantep, İzmir

Bu sayfa 29 Eylül 2023 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 20 Aralık 2023