Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
KAPASİTE GELİŞTİRME PROGRAMI

Neyi, Nasıl, Kime?

Kültür-Sanat İletişiminde Metin Yazımı

    

CultureCIVIC: Kapasite Geliştirme Programı, Mümkün yürütücülüğünde 20 Nisan Cumartesi ve 21 Nisan Pazar günü kültür-sanat iletişiminde metin yazımı üzerine iki günlük çevrim içi bir atölye gerçekleştirecek.

Bu atölye ile katılımcıların fikirleri yazıya aktarma becerilerinin geliştirilmesi, yazıda eşitlik ve kapsayıcılık konusundaki farkındalıklarının yükselmesi, metinlere eleştirel bakış kapasitesinin artması ve kültür alanında metin yazarken farklı okuyucu kitlelerini gözetmek konusundaki yetkinliklerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Atölye, Türkiye’de kültür-sanatla ilişkili alanlarda çalışan, proje ve etkinliklerinin kamuyla iletişimi bağlamında metin üreten kişilerin katılımına açıktır.

Başvurular sona ermiştir. Başvuru sonuçları 17 Nisan Çarşamba günü e-posta yoluyla bildirilecektir.

BAŞVURU SÜRECİ

Başvuru sahiplerinin Türkiye’de ikamet ediyor, üretimlerini Türkiye’de gerçekleştiriyor, üretimleriyle bağlantılı olarak metin yazımı becerilerini geliştirmeye ihtiyaç duyuyor olmaları ve belirlenen tarihlerdeki atölye çalışmalarına çevrim içi katılım sağlayabilecek durumda olmaları gerekmektedir.

Atölye kontenjanı 40 kişidir. Değerlendirme sürecinde coğrafi çeşitlilik, çalışma alanı, kapasite geliştirme ihtiyaçları, yaş ve cinsiyet kriterleri gözetilecektir.

Bu sayfa 25 Mart 2024 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 4 Nisan 2024