Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
KAPASİTE GELİŞTİRME PROGRAMI

yaşanabilir dünya için açık uçlu toplaşmalar

tiyatro ve performans çalışmaları atölyesi

2 - 3 Mart 2024
MARDİN

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı kapsamında 2 - 3 Mart 2024 tarihlerinde Mardin’de “yaşanabilir dünya için açık uçlu toplaşmalar” başlıklı iki günlük tiyatro ve performans çalışmaları atölyesi gerçekleştirilecek.

İçerik tasarımı ve yürütücülüğünü Eylem Ejder’in üstlendiği atölye, “daha yaşanabilir bir dünya için insan ve tüm canlılarla birlikte eylemeyi yücelten, kapsayıcı, kucaklayıcı, adil, şefkatli ve özenli hikayeleri birlikte nasıl oluşturabileceğimiz, işbirliğini önemseyen bir dönüşümü yerelde nasıl köklendirip sürdürebileceğimiz” sorusuna odaklanıyor.

Kolektif tartışma, merak ve eleştirel yetilerimizi tazeleme, deneyim paylaşımı için alan açma ve birbirinden öğrenme süreci olarak tasarlanan atölyede katılımcılar; Eylem Ejder, Esra Dicle, Deniz Başar, Nejbir Erkol, Ceyda Özdemir Ertan ve Canan Budak’ın yürüteceği oturumlarda bir araya gelecek, temaya özgü konuşmalara, okuma gruplarına, sanatsal araştırma atölyelerine ve performanslara katılacaklar.

Batman, Diyarbakır ve Mardin’de yaşayan, tiyatro ve performans alanlarında çalışmalar yürüten sanatçıların başvurusuna açık olan atölye için başvurular 7 Şubat Çarşamba günü saat 18.00'de sona erdi.

PROGRAMI GÖR VE BAŞVUR

Açık çağrıya cevaben yapılan başvurular arasından seçilecek 18 katılımcının yol, konaklama ve yemek masrafları CultureCIVIC tarafından karşılanacak. Başvuru sahiplerinin Batman, Diyarbakır, Mardin illerinin birinde ikamet ediyor ve sanatsal üretimlerini bu illerden birinde gerçekleştiriyor olması şartı aranırken tiyatro ve performans çalışmaları alanında en az bir yıllık akademik veya sanatsal üretim geçmişine sahip olmaları ve kolektif çalışmaya açık olmaları bekleniyor. Katılımcıların atölyenin tüm oturumlarında bulunması zorunludur.

Başvuru sonuçları 16 Şubat Cuma günü e-posta yolu ile bildirilecektir.

Bu sayfa 30 Ocak 2024 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 7 Şubat 2024