Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Yerel Projeler Hibe Programı için Üçüncü Açık Çağrı

Yerel Projeler Hibe Programı'nın üçüncü açık çağrı dönemi
1 Temmuz 2022’de başladı. Yerel topluluklar ve izleyiciler üzerinde
etkili olan girişimlere ve bireylere ulaşmak amacıyla tasarlanan 
Yerel Projeler Hibe Programı, diyaloğu teşvik eden ve sosyal sorunları mercek altına alan kültürel projelere kapsamlı ve esnek bir yapıda
fon sağlamayı hedefliyor. Yerel ihtiyaçlarla eşleşen, yerel topluluklara ve onların ihtiyaçlarına yönelik kültür-sanat projelerinin desteklendiği Yerel Projeler Hibe Programı’nın üçüncü açık çağrı döneminde başvurular 1 Temmuz  2022, Cuma günü başladı ve 1 Ağustos 2022, Pazartesi günü saat 18.00’de sona erecek.  

Yerel Projeler Hibe Programı, Türkiye’nin daralan sivil alanında hoşgörü, ayrımcılık karşıtlığı, ifade özgürlüğü ve demokratik süreçlerin teşvik edilmesi hedefiyle, kültür-sanat alanında projeler üreten STK’lara, inisiyatif, girişim, kolektif ve aktivistlere
fon sağlayarak alanın demokratikleşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 

Yerel Projeler Hibe Programı’na Türkiye’de yerleşik, resmi statüsü olan veya olmayan sivil toplum kuruluşları, girişimler ve kâr amacı gütmeden proje üretmek isteyen tüm bireyler başvurabiliyor.
Eş başvuran ve/veya iştirakçi ile başvuru yapılabilirken, başvuru sahiplerinin Kültür-sanat alanındaki en az 2 yıllık faaliyetlerini belgelemeleri bekleniyor. Programa, sergi, çevrimiçi ve matbu yayın, atölye-seminer-sempozyum, gazetecilik ve belgeselcilik faaliyetleri, koleksiyon ve arşivcilik faaliyetleri, konser, performans, tiyatro prodüksiyonu, eğitim programları ve film prodüksiyonu projeleriyle başvurulabiliyor. 

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın öncelikli hedefi büyük şehirlerin ötesine uzanmak ve finansman kaynağına erişimi olmayan ya da erişimi sınırlı olan kurum ve kişilere ulaşmaktır.
Bu amaçla, tüm hibe programlarında büyük şehirlerden yapılan başvurulara kota uygulanır. Yerel Projeler Hibe Programı’nın üçüncü açık çağrı döneminde destekleyeği 24 projenin 16 tanesi İstanbul, Ankara, İzmir dışındaki şehirlerden yapılan başvurular arasından seçilecektir.

Başvurular, CultureCIVIC web sitesi üzerinden ulaşılabilen 
Başvuru Portalı üzerinden yapılıyor. Adaylar koşullarla ilgili detaylı bilgiye Başvuru Rehberi ve Sıkça Sorulan Sorular sayfalarından ulaşabilirler.

Başvurular 1 Ağustos 2022, Pazartesi günü saat 18.00’de sona erecek. 

Bu sayfa 19 Nisan 2022 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 1 Temmuz 2022