Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Amed Underground

Ocak - Temmuz 2023
DİYARBAKIR

Amed Underground, Diyarbakır'da -ve başvuru olması durumunda yakın illerde- yaşayan LGBTİ+ ve kadın katılımcı öncelikli gruplara yönelik bir profesyonel DJ eğitimi projesidir. Proje kapsamında, 2’şer kişilik 3 ayrı eğitim grubunda, toplam 6 kişi için, her bir grup için haftada 4 saatten toplam 8 hafta (32 saat) teorik ve pratik bilgilerden oluşan profesyonel DJ eğitimi verilecektir.

Ocak - Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimler, eğitim için özel olarak kiralanmış bir mekanda, profesyonel cihazlar ve materyallerle yapılacaktır. Eğitim sonucunda kursiyerlerin DJ olarak çalacağı 3 tane parti düzenlenecek ve her kursiyerin minimum 45 dakika maksimum 2 saatlik birer DJ seti proje için açılacak Soundcloud hesabından yayınlanacaktır.

Proje, bölgede yükselen eğlence sektöründeki DJ ihtiyacının karşılanmasını, bu ihtiyaç karşılanırken iş bulmak açısından dezavantajlı durumda olan LGBTİ+ ve kadınların işgücüne etkin biçimde katılımını hedefliyor.

www.instagram.com/amedunderground

www.soundcloud.com/amedunderground

amedunderground@gmail.com

 

Fotoğraf: Ateş Alpar

Salih Karabulut

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Karabulut özel bir şirkette Müşteri Deneyimi Müdürü olarak çalışıyor. 2012 yılından bu yana (Deepinoza adıyla) profesyonel DJ'lik yapıyor. Turqilla Akademi’den DJ’lik, Sonar House’tan elektronik müzik prodüksiyonu eğitimi alan Karabulut, özellikle LGBTİ+, kadınlar, sosyo-ekonomik dezavantajlılar vb grupların güvenli alanlarda eğlenebilmesini  sağlayacak organizasyonlarda yeralıyor. 

2014 yılında İstanbul'da kurulan Türkiye'nin ilk kar amacı gütmeyen queer parti & etkinlik  organizasyonu Queerwaves'in 4 kişiden oluşan kurucu üyelerinden biri olan Karabulut, 2021 yılından beri Diyarbakır'da yaşıyor. Başta Diyarbakır olmak üzere bölgede elektronik müzik kültürünün yaygınlaşması için eğitmen ve DJ  olarak gönüllü faaliyetler yürütüyor.

 

Fotoğraf: M. Deniz Deniz

Bu sayfa 19 Ocak 2023 tarihinde yayına alındı.