Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Boğaziçi Ayvalık Okulu 2022 - 2023 Dönemi

20 Ocak - 3 Şubat 2023
17 - 24 Haziran
28 Ağustos - 10 Eylül
Ayvalık / BALIKESİR

Boğaziçi Ayvalık Okulları, yoksulluk, etkin kimlik, toplumsal cinsiyet gibi faktörlerden dolayı sosyal dışlanmaya maruz kalma riski taşıyan ve eğitim imkanlarına ve sosyal etkinliklere erişimi kısıtlı 7-12 yaş çocuk grubunu fotoğraf, sinema, spor, ekoloji, tiyatro gibi farklı ilgi alanlarıyla kültür-sanat içerikli atölyeler düzenleyerek tanıştırmak, bu alanlarda deneyim kazandırmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi'nden bir grup öğrencinin ve mezunun bir araya gelerek oluşturduğu bir alternatif eğitim inisiyatifidir. İnisiyatif, çocukluk çağı özellikleri, çocukları hak sahibi bireyler olarak kabul etme, saygı ve güçlendirme çerçevesinde çocuklarla çalışma gibi ilkeler etrafında bir araya gelmiştir. Ayvalık’ta Zeytin Çekirdekleri Derneği, belediye ve kaymakamlığın destekleri ile yazları üç kışları iki hafta atölye yürütmektedir.

Boğaziçi Ayvalık Okulları

Boğaziçi Ayvalık Okulları, Boğaziçi Üniversitesi’nden bir grup öğrencinin ve öğretim üyesinin bir araya gelerek kurduğu bir gönüllü topluluğudur. Bu topluluk, Soma Faciası’ndan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde kurulan bir çalışma grubundan doğmuştur. Aynı coğrafyada, çocukları sanatla buluşturmak için faaliyetler düzenleyen Zeytin Çekirdekleri Derneği ve Ayvalık Belediyesi ile bir araya gelerek eğitime ve sosyal olanaklara erişimi kısıtlı çocuklar için atölyeler yapmaya başlamıştır. 

Bu sayfa 19 Ocak 2023 tarihinde yayına alındı.