Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

IDEA ‘23

Arama toplantıları: 1 Nisan - 30 Mayıs 2023
İZMİR, BALIKESİR, MUĞLA, ÇANAKKALE 

Etkinlikler: 9 - 12 Eylül 2023
Çamtepe/ÇANAKKALE 

İştirakçiler:
Açık Stüdyo - KARANTİNA - Kendine Ait Bir Oda – Kronovox Archives - Teos Kültür Sanat Derneği (İZMİR)
Nedircik Yayınları (BALIKESİR)
Bir Tohum Vakfı – Küçükkuyu Bellek İnisiyatifi (ÇANAKKALE)
Bone Union Records (AMSTERDAM)

IDEA ’23; İzmir, Çanakkale, Balıkesir ve Muğla’da gerçekleşecek arama toplantılarını takiben, 18 sanatçının / kültür yöneticisinin katılımıyla 9-12 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek 8 açık sofra buluşmasından, 8 performanstan, 5 söyleşiden, 3 atölyeden ve 2 sergiden oluşan bir program sunuyor. Kültür yöneticilerinin, kent plancılarının, agrokültür uzmanlarının, somut olmayan kırsal bellek ve miras üzerine çalışan akademisyenlerin, tasarımcıların, küratörlerin, bağımsız yayıncıların, güncel sanatçıların, görsel sanatçıların ve müzik prodüktörlerinin ortaklaşa belirlediği ilkeler doğrultusunda eko-poetik dile sahip, esnek ve taşınabilir bir formata dayanan, doğaya minimum müdahaleyle mekâna özgü etkinlikler barındıran, yerelde yaşayanları ve kırsalda süregiden geleneksel pratikleri içeriğin parçası kılan bir model öneren etkinlik, sanatçılarla izleyiciyi dört gün boyunca ortak üretime teşvik edecek bir ortam yaratmayı hedefliyor.

Fotoğraf: Sarp Keskiner

Caz Kedisi

2015 yılında İzmir’de kurulan, çalışmalarını Temmuz 2021’den itibaren Muğla – İzmir aksında sürdüren CazKedisi dergisi, müzik ile şiir ve edebiyatı bir arada ele alırken tasarlayıp uyguladığı disiplinler arası etkinliklerle yeni isimlere görünürlük kazandırıyor, mekânsal olasılıkları çeşitlendiriyor, izleyici geliştiriyor ve bu bağlamda ulusal, uluslararası kültür ağları ile işbirliği yapmayı hedefliyor.

Bu sayfa 19 Ocak 2023 tarihinde yayına alındı.