Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Kırsalda Umut Var: Bir Festival Rüyası

Kasım 2023 - Kasım 2024
KİLİS, MARDİN, HATAY 

Bu proje kapsamında Kilis, Mardin ve Hatay'ın köylerinde yaşayan kadınların ve çocukların, yaşanan deprem sonrası kültür sanat faaliyetleri ile iyileşme süreçlerine katkı sunulması amaçlanıyor. Proje, Ravandalı Kadınlar Derneği'nin her yıl bağ bozumu zamanında düzenlediği Ravanda Şenlikleri’ni daha kapsamlı, kapsayıcı ve farklı şehirlerden ortaklarla etkisi daha güçlü bir zeminde hayata geçirmeyi hedefliyor. Farklı dillerin, dinlerin, milletlerin ve inanışların sanatın birleştirici gücüyle bir araya geleceği festivalde; kadınlar ve çocuklar için, doğayla uyum içinde dans, müzik, performans temelli gösteriler ve eğitsel atölyelerin düzenlenmesi hedefleniyor. 

Ravandalı Kadınlar Derneği

Ravandalı Kadınlar Derneği olarak daha evvel farklı köylerde ve hatta aynı köyde yaşayan kadınların bile birbiriyle diyaloğunun, kamusal varlığının, sosyallaşme alanlarının ve ekonomik özgürlüğünün olmadığı bir yapı içinde, bir yıldan daha uzun süren bir örgütlenme sürecinden sonra kurulduk. Bu program aracılığıyla geride bıraktığımız 8 yıl içinde hayata geçirdiğimiz pek çok eğitim, sosyal ve ekonomik faaliyete ek olarak; derneğin kuruluş sürecinde belirlediği kültür sanat ve ekoloji alanlarını birleştiren bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz. Programın amaçlarıyla direkt bağlantılı olarak, özellikle yaşanan büyük deprem felaketinin ardından farklı şehirlerdeki paydaşlar ile diyalog ve katılıma alan açmayı amaçlıyoruz. 

Bağlantılar:

https://ravandalikadinlar.org/
https://www.instagram.com/ravandalikadinlardernegi/
https://www.facebook.com/ravandalikadinlar/?locale=tr_TR

Bu sayfa 7 Aralık 2023 tarihinde yayına alındı.