Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
SANATSAL ÜRETİM FONU
AÇIK ÇAĞRI #2
PROJE #137
ORADA

Orada projesinin workshop etkinliği gerçekleştirildi

Bu haber 6 Mayıs 2024 tarihinde İhlas Haber Ajansı'nda yayınlanmıştır.

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Gürler’in yürütücüsü olduğu, bir Avrupa Birliği Projesi olan CultureCIVIC: Sanatsal Üretim Destek Fonu’ndan destek alan “Orada” adlı projesi dahilinde düzenlenen serginin ardından workshop da gerçekleştirildi.

“İçinde yaşadığımız doğanın nasıl bir parçasıyız?” sorusundan hareketle kurguladığı proje içinde workshop yürütücülüğünü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Gürler ile birlikte Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nden Arş. Gör. Nermin Başaran ile Arş. Gör. Melek Yılmaz Kaya, permakültür tasarımcısı Ahu Toksöz ve sanatçı Fırat Güner gerçekleştirdi.

Workshopta katılımcılar, yürütücüler rehberliğinde yaşadığı çevredeki detayları izleyerek ve fark ettikleri üzerine birlikte düşünerek bir tartışma ortamı içerisinde fikirlerini üretime dönüştürdü.

Bu sayfa 7 Mayıs 2024 tarihinde yayına alındı.