Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
YEREL PROJELER HİBE PROGRAMI
AÇIK ÇAĞRI #2
PROJE #69
SİNEMA BİRLEŞTİRİR

Sinema Birleştirir

İzmir Film ve Televizyon Yapımcıları Derneği – İzmir Sinema Evi’nin düzenlediği “Sinema Birleştirir” projesinin katılımcı sivil toplum örgütleriyle ilk toplantı gerçekleştirildi.

Mart 2023 tarihine kadar sürecek kısa film atölyesi katılımcıları: Kadın Dayanışma Derneği’nden Sevgi Binbir ve Sevda Türkdoğan.  Genç LGBTİ+ derneğinden Elif Aybüke Akdere, Salih Kadıoğlu ve Ferit Ekin Kırşan.  Mülteci Dayanışma Platformunda İsmail Çapar ve Yelda Tekin. İzmir Çevre Platformundan Serpil Gönüllü ve Gürkan Karadağ. Düzce Fotoğraf Derneğinden Yusra Seven ve Pelin Orhon.

Bir Arada Yaşarız Eğitim ve Toplumsal Araştırmalar Vakfı (BAYETAV)’nın farkındalık atölyeleriyle STK’lar hangi konunun altını çizeceklerini netleştirecekler.

Hak temelli mücadele atölyeleri sonrası İFTYD Sinema Evi eğitmenleriyle kısa filmin hak temelli sorunların duyurulmasında nasıl kullanılabileceğinin tartışılacağı yazma atölyeleriyle devam edecek.

Çekim ve kurgu alanında da yapılacak atölyelerin sonunda beş hak temelli kısa filmin üretilmesi hedeflenmekte.

Bu sayfa 1 Eylül 2022 tarihinde yayına alındı.