Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN
YAPISAL DESTEK HİBE PROGRAMI
AÇIK ÇAĞRI #3
PROJE #152
ZİÇEV MERSİN SANAT MERKEZİ: BİR İYİLEŞTİR(İL)ME ÖYKÜSÜ

ZİÇEV Sanat Galerisi 17 Mayıs'ta Açılıyor

Bu yazı 14 Mayıs 2024'te www.mersinkent.com'da yayınlanmıştır.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Mersin, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında "Ziçev Sanat Galerisi Açılışı'na sanat severleri davet etti.

ZİÇEV MERSİN Kurum Koordinatörü Burcu Ünlü Türkcan yayınladığı basın açıklamasında:"Bildiğiniz üzere Birleşmiş Milletler tarafından alınan karar ile 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kabul edilmiştir. Bu tarihlerde 156 ülkede engellilik alanına ilişkin konu ve sorunlara yönelik  farkındalık oluşturulmaya çalışılmaktadır.

ZİÇEV MERSİN Şubesi her sene olduğu gibi bu sene de engellilerin toplumsal yaşama tam ve etkin katılımına dikkat çeken bir program içindedir. Fakat bu sene kurumumuz kültür sanat kimliğini perçinlediği, yeni bir kavşağa girmiştir. 17 MAYIS CUMA  günü yapılacak ZİÇEV SANAT GALERİSİ  saat: 14.00'te açılışı ile ZİÇEV zihinsel engelli sanatçı bireyler için üstlendiği kolaylaştırıcı rolünü pekiştirecektir.

ZİÇEV öğrencilerine ait eserlerin bulunduğu galeri   CultureCIVIC :Kültür-Sanat Destek Programı ile desteklenmiştir. Bu program ile teknik,ekipman alımlarımız yapılmış, ses izolasyonu, ışık sistemi gibi ihtiyaçlar giderilmiştir.

Binamızın temel tadilatları ise Aydoğdu İnşaat tarafından Sn. Elmas Aydoğdu adına gerçekleştirilmiştir.

Bu sene Engelli Haftasında gerçekleştirilen bu dayanışmanın tanıkları olarak sizlerin de yanımızda yer almasını arzu eder. Katılımınızdan mutluluk duyarız.

Herkesin potansiyelini gerçekleştirebileceği bir dünya yaratabilmek ve bunu aktarabileceğimiz  hikayeler yazmak dileğiyle.."

Bu sayfa 17 Mayıs 2024 tarihinde yayına alındı.