Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Benim Hayatım

Temmuz 2022 - Mart 2023
Cizre / ŞIRNAK

Benim Hayatım, Tahsin Özmen’in senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği bir kurmaca kısa film projesidir. Çekimleri 15 - 25 Eylül 2022 tarihleri arasında Şırnak’ın Cizre ilçesinde gerçekleştirilecek Benim Hayatım'ın Aralık 2022'de tamamlanması hedefleniyor.

Sinopsis

Benim Hayatım, hızla betonlaşan bir semtin ortasında, küçük bir gecekondu evinde tek başına yaşayan Hayat adındaki bir kadının yaşamını anlatan bir kısa film projesidir.  Kızı Berfin’in yıllar önce ortadan kaybolmasının ardından eşini de bir yangında kaybeden Hayat hanıma, sadece eski bir ev ve kaybolan kızına tekrar kavuşabilme umudu kalır.

Tahsin Özmen

1985’te Cizre’de doğan Tahsin Özmen, sinemaya 2010 yılında kurgu ve montajla başladı. İstanbul ve Tahran’da özel post-prodüksiyon stüdyolarında kurgu, montaj ve renk üzerine eğitimler aldı. 2015 yapımı ilk kısa filmi "Yoğurt" ve 2018 yapımı ikinci kısa filmi "Pantolon", Cannes short corner bölümleri ve elliden fazla festivale katıldı. Filmleri yurt içi ve yurt dışında birçok ödül aldı. Özmen, sinema çalışmalarına yönetmen-senarist olarak devam ediyor.

Bu sayfa 23 Haziran 2022 tarihinde yayına alındı.