Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Köyde Müzikist Var

Ocak - Haziran 2023
BURSA

Proje, kırsalda sanat faaliyetlerinin daha erişilebilir olması amacıyla, Bursa’nın 6 köyündeki çocukların sanatla daha yakından tanışmasını sağlayacak atölye ve dinletilerle köye Müzikist’i taşıyor. Köyde Müzikist Var / Anadolu Sanatdolu projesinde atölyelerle müziğin tüm renklerini keşfe çıkarken, genç kadın sanatçıların vereceği konserlerle, bu alanda var olmak isteyen kız çocuklarına ve ailelerine farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Müzikist

Müzikist 2017 yılından bugüne sanat ve sanat eğitiminin daha erişilebilir olması için çalışmalar yürütüyor. Sanat, Doğa, İnsan ekseninde hem daha etkin sanat eğitimi hem de genç sanatçıların desteklenmesi adına gönüllülerle beraber çalışıyor. Müzikist, bugüne kadar birçok farklı şehirde 5 Festival, 3 Müzik Günleri, 2 Çevrim İçi Festival ile yüzlerce atölye ve seminer gerçekleştirdi.

Bu sayfa 19 Ocak 2023 tarihinde yayına alındı.