Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Montag Residency - Gönen

Ekim 2023 - Haziran 2024
BALIKESİR

Balıkesir'in Gönen ilçesinde bulunan 6 sanatçı kapasiteli misafir sanatçı programı ve sergileme projesidir.

6 Şubat depreminden etkilenen sanatçılara yapılacak açık çağrı ile sanatçılar belirlenecektir. Çevrimiçi eğitim programı, sanatçıların residency’de üretmesi ve proje iştirakçisi olan Gönen Belediyesi’nin sağlayacağı mekanda gerçekleşecek, sanatçıların üretimlerinin çıktılarını sergileyecekleri etkinlikle proje gerçekleşecektir.

Eda Emirdağ

Eda Emirdağ, görsel sanatlar alanında üreten bir sanatçı olmasının yanısıra, kolektif projeler üreten, katılımcı sanat projeleri geliştirmiş ve uygulamış. Sanat alanında ‘’Callforart’’ adında kar amacı gütmeyen ve açık çağrıları, rezidansları ve atölyeleri sanatın demokratikleşmesi ve yaygınlaştırılmasını adına paylaşmaya devam eder.

6 Şubat 2023 deprem odağında geliştirilen sanatladayanisma.org kurucularındandır. maumau adlı bağımsız sanat platformunda proje yöneticisi olarak profesyonel hayatına kültür emekçiliğini de katmış, çeşitli kolektif projeler yürütmektedir. Üniversite ders vermesinin yanısıra İsveç'te bulunan Kultivera adlı sanatçı residency programında 6 defa bulunup sanatçı olarak üretim yapar, yerel hakla sanatçıyı buluşturan projeler geliştirip uygulamıştır.

Bağlantılar:

https://www.instagram.com/montagresidency/ 

http://www.montagresidency.com/ 

Bu sayfa 8 Aralık 2023 tarihinde yayına alındı.