Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Salman Gitmek İstiyor

Aralık 2023 - Ocak 2024
İSTANBUL, EDİRNE, ARTVİN, MUĞLA

Salman Gitmek İstiyor, Türkiye’de yaşayan Senegalli bir sığınmacıyı konu alan bir film projesidir. Avrupa’ya geçerek yarım bıraktığı üniversite hayatına devam edip ailesine maddi olarak destek olma hayali kurmaktadır. Türkiye’de yaşadığı süre boyunca farklı iş kollarında çalışarak Avrupa’ya gitmek için para biriktirir. Avrupa’ya geçme hayallerine ve hafızasına doğru bir yolculuk başlar.

Ozan Takış

Ozan Takış 1985 yılında Kayseri’de doğdu.

Şekirê Pembû, Uyanış, Kesik, Fotoğraf kısa filmleri, Salman Gitmek İstiyor ve Ben, Zuhal belgesel filmleridir. Ulusal ve uluslararası ödüller alan kısa filmleri, ulusal dijital platformlarda gösterimdedir.

İlk uzun metraj film projesi “İnce Bir Alaydan” ile İstanbul Film Festivali kapsamında yer alan Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesinde, Köprüde Buluşmalar Platform Ödülünü alarak ilk uzun metraj film projesini geliştirmeye devam etmektedir.

Yönetmen, senarist ve yapımcı olarak hayatıma devam etmektedir.

 

Bu sayfa 8 Aralık 2023 tarihinde yayına alındı.