Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Tavuk Suyuna Çorba 

Kasım 2023
KIRKLARELİ

Her geçen gün onlarca kadın şiddet kurbanı olup birçoğu hayatını kaybediyor. Eril tahakkümün hüküm sürdüğü, adalet anlayışının failleri koruduğu bu sisteme dair sorgulayıcı bir bakış atmayı planlayan kısa film projeSİ toplumda statü sahibi olan bir karakter üzerinden eril şiddetin potansiyelinin peşine düşüyor. Her erkeğin potansiyel fail olabildiği bu düzende, mağdurun talebine dair verilen kararın, arka planını mercek altına alan proje, güçlü bir ses çıkarma amacını taşıyor.

Deniz Büyükkırlı

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-Tv bölümünden 2012 yılında mezun oldu.  Ulusal kanalda yayınlanan birçok dizide senarist olarak çalıştı. “Tavuk Suyuna Çorba” yönetmenliğini yapacağı ilk kısa film projesi olmakla birlikte halen çeşitli platformlarda senaryo yazarlığı yapmayı sürdürüyor.

Bu sayfa 7 Aralık 2023 tarihinde yayına alındı.
Son güncelleme: 15 Aralık 2023