Avrupa Birliği tarafından
finanse edilmektedir

Bu web sitesi, Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Goethe-Institut Istanbul sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

EN

Ve Diğer Nesneler

Mart 2023
BİTLİS, MUŞ

Ve Diğer Nesneler, 5. Yüzyılda Muş’ta doğup büyüyen tarihçi Khorenatsi Movses’in anlatılarından yola çıkarak onun tarih yazıcılığı yaptığı dönemde inşası süren Surp Garabed Manastırı’nı, arşiv görüntüleri üzerinden dijital ortamda yeniden inşa etmeye çalışan bir kısa film projesidir.

Khorenatsi, bir öğrenci grubuyla İskenderiye’de eğitimini tamamlandıktan sonra Muş’a döner. Manastırın inşa sürecinde yaşanan sorunlar onun kendi tarihçiliğini sorgulamasına neden olur. 

Vue générale ouest, avant 1915 (OTC, V-10654)

Vue générale sud-est (Lynch, II, 1901, fig. 155).

Soner Akalın

1997 yılında Muş’ta doğdu. Batman Üniversitesi, Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldu.  Lise yıllarından itibaren sinema sektöründe yapım asistanı ve reji yapmaya başlayan Akalın, yapımcılık, senaryo yazarlığı ve yönetmenlik yapmayı sürdürmektedir.

Vue sud-ouest des églises du Saint-Précurseur et de Saint-Etienne, du narthex et du clocher, avant 1915 (Érévan, Musée-Institut du Génocide arménien, fonds Bodil Biørn).

Bu sayfa 19 Ocak 2023 tarihinde yayına alındı.